اموزش شیمی دوازدهم :فصل دوم شیمی دوازدهم | اسایش و رفاه در پناه شیمی (قسمت چهارم)

اموزش شیمی دوازدهم :فصل دوم شیمی دوازدهم | اسایش و رفاه در پناه شیمی (قسمت چهارم)

اموزش شیمی دوازدهم :فصل دوم شیمی دوازدهم | اسایش و رفاه در پناه شیمی (قسمت چهارم) : ضمن درود خدمت همه عزیزان دوازدهمی ، در این قسمت سعی داریم تا با موازنه واکنش های اکسایش و کاهشی بپردازیم. سپس به چندین واکنش که بسیار در کنکور های مختلف امده بپردازیم. همراه ما باشید تا بیشتر در این باره با شما سخن بگوییم. کلاس من تمام تلاش خود را برای افزایش توان علمی شما داشته است . می توانید ما را با نظرات گران قدرتان بیشتر و بیشتر راهنمایی کنید.

موازنه واکنش های اکسایش و کاهشاموزش شیمی دوازدهم :فصل دوم شیمی دوازدهم | اسایش و رفاه در پناه شیمی (قسمت چهارم)

یکی از سخت ترین موازنه های واکنشی ، واکنش های اکسایش و کاهش می باشد چرا که علاوه بر موازنه بودن تعداد اتم ها ، بایست از لحاظ بار نیز موازنه شود.همیشه این نکته را توجه داشته باشید که بایست تعداد الکترون های جابه جا شده در نیم واکنش های اکسایش و کاهش را با هم برابر نماییم و در انتها این دو واکنش را با یک دیگر جمع کنیم. این نکته را هرگز فراموش نکنید. هر نیم واکنش را جدا نوشته و میزان الکترون کاهش و اکسایش را با هم مساوی قرر می دهیم.

از موازنه اکسایش و کاهش که رد شویم میرسیم به حاشیه های مهم کتاب درسی . با ما همراه باشید. در گذشته برای عکاسی از سوختن منیزیم به عنوان منبع نور استفاده می شد.در این واکنش منیزیم با نورخیره کننده در اکسیژن می سوزد و به منیزیم اکسید تبدیل می شود.در این واکنش منیزیم از دد اکسایش صفر به مثبت دو افزایش می یابدو اکسیژن الکترون گرفته است. به منیزیم اکسایش یافته و کاهنده می باشید در حالی که اکسیژن الکترون گرفته است و اکسنده می باشد .

مورد دیگری که بسیار در مورد سوالات حفظی و چند موردی سوال داشته ، فیلم عکاسی است که در گذشته برای تهیه عکس های سیاه و سفید استفاده می شده است . این فیلم ها بلور ای نقره برمید بسیار ریزی در ژلاتین داشته اند. هنگامی که این فیلم در برابر تابش نور قرار گرفت ، سیاه خواهد شد.در این واکنش ، نقره اکسنده و برم کاهنده است البته برم یک منفی و نقره یک مثبت .

هم اکنون می توانید با دنبال کردن هشتگ مورد علاقه خود به تمامی مطالب در ان زمینه دسترسی داشته باشید. ما را همراهی کنید . هم چنین اگر سوالی داشتید می توانید با مراجعه به بخش مشاوره کلاس من ان را از مشاوران کاربلد کلاس من جویا شوید.

× دانش آموزی و کنکور
کنکور
زبان های خارجی
زبان انگلیسی
مهندسی
کامپیوتر مکانیک
هنر و موسیقی
موسیقی